František Šmihál sa v našom podcaste ocitol ako poslucháčsky tip. My sme zbežne evidovali jeho dovtedajšie počiny a relatívne rýchlo sme si povedali, že sa do toho pustíme. Samotná realizácia na seba nechala trochu čakať, ale nakoniec sme s Marianom vyštartovali každý po vlastnej ose do Tatier. V Novom Smokovci sme sa s Ferim stretli osobne, aby sme pre vás nahrali ďalšiu zaujímavú epizódu. Nestretnete určite len tak každý deň človeka, ktorý, sa rozhodne na otočku urobím výstup na Mont Blanc, lebo v najbližších dňoch v Tatrách nečakajú dobré počasie.

František Šmihál nie je možno v širokej bežeckej verejnosti natoľko známy, ale fajnšmekeri ho určite poznajú. Nie je totiž úplne pevne naviazaný na domácu ultra scénu, pohybuje sa skôr na zahraničných podujatiach a najmä, venuje sa svojim projektom. V týchto s obľubou spája svoje dve vášne beh a lezenie v horách. Aj vďaka tomu neustále hľadá nové výzvy, kvôli ktorým sa nakoniec do Tatier presťahoval.

V prvej časti rozhovoru nám František Šmihál porozprával o svojich začiatkoch s behom, láske k Tatrám a o svojich projektoch, ktoré má na konte. Samozrejme, svoje najdôležitejšie sny a výzvy nám verejne neprezradil, ale my mu budeme držať palce pri ich napĺňaní.

V druhej časti sme sa pozreli na preteky, ktoré František Šmihál absolvoval na SLovensku či v zahraničí. Vybrali sme tie najzaujímavejšie výzvy ako UTMB či Monte Rosa, ale nevyhli sme sa ani DNF a tomu, kde už limity Feriho končia.

Ak vás lákajú veľké hory v spojení s milovaným behom, túto epozódu rozhodne nevynechajte! Feri svoje zážitky a projekty zverejňuje na svojom Facebook profile.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X