Našim hosťom v tejto epizóde je Miloš Pintrava, ktorý okrem iných aktivít priniesol na Slovensko ešte stále pomerne čerstvý formát backyard ultra. Náš rozhovor je pomerne pestrý, každopádne téme backyard ultra sme sa venovali pomerne intenzívne, aby sme vám, ktorí ho nepoznáte priniesli čo najviac informácií. Keďže však je Miloš Pintrava intenzívny svetobežník, nezostali sme len pri tejto téme a rozobrali sme toho viac.

Po vysokej škole sa Miloš vybral na skusy do sveta, na ročný výmenný pobyt do vzdialeného Hong Kongu. Nezostalo však len pri roku, keďže sa v ázijskej metropole nakoniec usadil na dlhých 26 rokov. Založil si tam rodinu a postupne sa vrátil aj k behu, s ktorým začínal v detstve ako atlét na dráhe. Od roku 2011, kedy sa jeho behanie stalo opäť intenzívnejším, sa zúčastnil mnohých podujatí v rozmanitých končinách. Buď ako bežec, alebo ako osoba za časomierou či vedúci bežeckého tímu.

Po návrate na Slovensko samozrejme okúsil aj trate slovenských hôr v niekoľkých ultra trail podujatiach. Ale keďže je bezosporu vlastníkom podnikavého ducha, založil aj vlastné podujatie. Ako prvý uzrel svetlo sveta jeho pretek s názvom Big Bear´s Backyard Ultra Challenge, ktorý je certifikovanou súčasťou Backyard Ultra pod taktovkou legendárneho Garyho Cantrella, známejšieho pod prezývkou Lazarus „Laz“ Lake. Ten je aj otcom legendy Barkley Marathons, takže pod pojmom backyard ultra možno očakávať ďalšiu ultra zverinu.

Okrem Big Bear´s Backyard Ultra Challenge v aprílovom termíne v Žiline organizuje Miloš aj „klasické“ ultra podujatie, Big Bear´s Ultra v septembri. Ak máte chuť na nálož kilometrov, určite si tieto chuťovky nenechajte ujsť. Všetko dôležité sa dozviete v našom podcaste a samozrejme aj na nasledujúcich odkazoch:

Big Bear´s Backyard Ultra Challenge

Big Bear´s Ultra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X