Zuzka Durcová je kvalitná slovenská bežkyňa najmä na dráhe a ceste, kde beháva rozličné vzdialenosti aktuálne do dĺžky polmaratónu. Má za sebou krásne výsledky na domácej i medzinárodnej scéne a v talóne rýchle časy. Aj o tom, ale rozhodnie nie len o tom sme sa s ňou porozprávali v našom podcaste.

Príbeh Zuzky vo vzťahu k behu nie je úplne bežný a na túto časť sme sa v rozhovore zamerali snáď najviac. Je to príbeh boja s mentálnou anorexiou, ochorením, ktoré nakoniec dalo uzrieť svetlo jednému bežeckému talentu. Dozviete sa, ako sa cez boj s vlastnou hlavou Zuzka Durcová dostala k behu a ako sa zrýchlený pohyb po zemskom povrchu stal dôležitým faktorom jej úspešného boja s ochorením. Téme behu a mentálneho nastavenia sa dotýkame v rozhovoroch s našimi hosťami často. Nikdy sme však asi nezašli v osobnom príbehu bežca tak ďaleko, keď hlava v dôsledku ochorenia nespolupracuje i napriek uvedomeniu, čo je a čo nie je správne či prospešné pre telo.

Samozrejme, dotkli sme sa i niekoľkých ďalších tém v bežeckom živote. Zuzka Durcová má za sebou napríklad ročný pobyt na univerzite v USA, kde si na vlastnej koži vyskúšala život v prostredí univerzitného športu na tej najvyššej úrovni. Možno i táto časť príbehu namotivuje driemajúci talent u niektorého z aktívnych bežcov v školskom veku.

Dotkli sme sa i témy doplnkových športov, meditácie či jogy ako súčasti terapie i tréningu. A keďže Zuzka Durcová je vášnivou čitateľkou kníh, načreli sme aj do tejto témy, možno sme pre Zuzku našli i námet pre jej vlastnú knihu, či niekedy uzrie svetlo sveta, to sa necháme prekvapiť. Ale i na základe nášho rozhovoru máme za to, že by bolo o čom písať. Pre túto chvíľu si rozhodne nenechajte ujsť túto epizódu, najmä ak bojujete s hlavou, hoci aj v jednoduchších dilemách ako je mentálna anorexia, či iné ochorenie.

Link na Instagram profil Zuzky Durcovej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X