Rozhodli sme sa, že pre Vás ďalej budeme rozširovať záber tém. Tak aby ste našli čo najviac odpovedí na Vaše otázky v tréningu či živote. Filipa Ondrejková nám v tejto epizóde odkrýva tému psychickej odolnosti pre bežcov, či iných vytrvalostných športovcov. Filipa je psychologička, psychoterapeutka a doktorantka na Fakulte telesnej výchovy a športu, hobby bežkyňa a inštruktorka jogy.

Pre nás téma psychickej odolnosti znamenala vcelku slušný záber mimo našu komfortnú zónu znalosti. Na druhej strane nám počas prípravy a samotného rozhovoru dala priestor pre rozšírenie rozhľadu, ale hlavne odhalenie úplne nového priestoru pre zlepšenie tréningu, výkonu, no i kvality života. Vydajte sa s nami na exkurz do tajov dimenzíí psychickej odolnosti: kontrola (Control), oddanosť (Commitment), výzva a súťaživosť (Challenge) a dôvera v seba (Confidence).

Ukazuje sa, že „tréning“ psychickej odolnosti je oblasť, kde je možné ďalej pracovať na zlepšovaní výkonnosti u vytrvalostných športovcov. Pokúsili sme sa o prepojenie s behom a v závere podcastu aj s jogou, ktorú Filipa využíva v rámci tréningu psychickej odolnosti ako jeden z nástrojov.

Knihy spomenuté v podcaste:
George Mumford – The Mindful Athlete
Mihaly Csikszentmihalyi – Flow
Kontakt na Filipu: m23filip@gmail.com

Podcast, na ktorého názov si Miloš nevedel spomenúť (o význame zvykov/habits): https://www.richroll.com/podcast/james-clear-401/

Comments (2)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X