Viliam Bendík

Po dlhšej letnej odmlke sme sa vrátili s Milošom do priestorov Hub Hub, kde k nám za mikrofón prišiel náš kamarát Viliam Bendík. S Vilom sme sa najskôr stretávali ako kolegovia v biznise, no jeho kroky v čase viedli už iným smerom, jeho vlastnou cestou.

Našiel záľubu v behu a vrátil sa späť do prírody. K tomu naviac pridal snímanie pohyblivých obrázkov s bežeckou tematikou. Absolvoval kurz u špičkového horského filmára Sebastiena Montaza a dnes už získava ocenenia na filmových festivaloch. Na konte má bežecký film 12CH, v ktorom nasnímal príbeh dvoch kamarátov, ktorí sa rozhodli prebehnúť 12 tatranských chát. Ďalším pokračovaním bol silný príbeh vo filme Kroky na hrane, kde Vilo s partiou nadšencov okolo filmu a šiestich ultrabežcov nasnímali beh po autentickej, 170 kilometrov dlhej trase úteku židovských utečencov Vrbu a Wetzlera z Osvienčimu do Žiliny.

Okrem toho sme sa s Vilom porozprávali o tom, ako sa vlastne k behu a filmu dostal, aké sú ohlasy na jeho filmy a čo ďalej plánuje do budúcnosti. Ak hľadáte ďalší dielik do skladačky, ako sa vydať svojou cestou, táto epizóda nášho podcastu može byť skvelou motiváciou.

Kde sledovať Vilov príbeh:

Viliam Bendík – Príbehy o behu

BENDIK FILMS

BENDIK FILMS – YouTube kanál

BENDIK FILMS – Instagram

Comments (1)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X