Mária Friedmannová je Slovenka, ktorá už viac ako 10 rokov žije v USA. Ozvala sa nám ako poslucháčka cez Instagram a my sme sa rozhodli, že jej príbeh nahráme ako epizódu nášho podcastu. Nie je celebritou, nedosahuje rekordné časy, ale je jednou z nás, bežcov a vo svojom rozprávaní šíri mnoho pozitívnej energie, ktorá je v týchto dňoch nesmierne dôležitá.

Vonku už mesiace zúri korona vírus, organizátori rušia preteky, športovci menia svoje plány a aj spôsob prípravy. V rozprávaní Majky nájdeme každý niečo pre seba. Dozviete sa aj to, ako korona kríza postihla bežcov a organizátorov v USA. Aj Majka mala svoje plány, Bostonský maratón, nástup na PCT trail. Ako ju ovplyvnili aktuálne udalosti?

Ťažiskom diskusie je však rozprávanie o bežeckej komunite v USA, o krásach hôr a trailoch v okolí mesta Seattle na severozápadnom pobreží USA. Porozprávali sme sa aj o trailovom behaní a skúsenostiach Majky z ďalších lákavých miest v USA, Grand Canyon, Bryce Canyon, Yosemity či Aljaška. Tak si poďte v tejto epizóde trochu zasnívať, možno to niekoho zlomí aj na návštevu, keď sa nám veci vo svete dajú do poriadku. Na výlet, bežecké podujatie či na niektorý z bežeckých kempov, lebo aj o týchto sme sa porozprávali.

Instagram profil – Mária Friedmannová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X