Našim hosťom, opäť na diaľku, bol tentokrát Jiří Čípa, skvelý bežec spoza rieky Moravy. Mnoho z Vás jeho meno asi ešte nezačulo, niektorí ho možno registrujete z novinových titulkov, ako dvojnásobného víťaza Bratislavského Maratónu. Ale úspechov za niečo viac ako 6 rokov bežeckej kariéry ma viac ako na rozdávanie.

Okrem dvoch víťazstiev na spomínanom bratislavskom maratóne obsadil Jiří Čípa tretie miesto na prestížnom UTMB CCC, je víťaz Grossglockner Ultra Trail v traťovom rekorde, víťaz Golden Trail National Series 2019, víťaz Baba – Kamzík v traťovom rekorde, víťaz Dolomiti Extreme Trail, 9. miesto na Majstrovstvách sveta v Ultra Traile, víťaz množstva ostatných behov na asfalte aj v lese.

Napriek tomu, vo svete sociálnych sietí o ňom nenájdete zmienku, aj my sme sa v príprave na rozhovor dopracovali maximálne ku pár krátkym rozhovorom na webe, zvyšok informácií už boli len titulky o jeho víťazstvách. O to väčšiu radosť sme mali, keď prijal pozvanie do nášho podcastu, hoci sme vďaka neznalosti terénu nevedeli čo čakať, ktorým smerom rozhovor potiahnuť.

V konečnom dôsledku sme si tento rozhovor veľmi užili. Je plný triezvych, skromný názorov, jednoduchého pohľadu na život bez pozlátok. Určite stojí za Vaše vypočutie, môže vám ukázať, že aj bez veľkého hluku a balastu sa dá namútiť veľa vody – výkonmi a životnou cestou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X