Volanie diaľok je film od Adama Lisého. Mapuje pokus trojice kamarátov, ktorí sa rozhodli zdolať legendárnu turistickú trasu – Cestu hrdinov SNP. Ale nie len tak, povedali si, že to skúsia urobiť za 7 až 9 dní. Nezabudnite, že hovoríme o dĺžke cez 750 kilometrov a prevýšení cez 30 000 metrov.

Na trasu sa vydali v zložení Patrik Hrotek, Miki Kéri a Ivan Mudroň. Patrik odstúpil ako prvý, pre vážne žalúdočné problémy. Zranenie neskôr vyradilo Mikiho. Ivan, aj s podporou svojich kamarátov trasu dokončil v limite 9 dní.

My sme si v rámci Stefanik Festu 6. júna 2019 film pozreli a po premietaní sme sa porozprávali s Adamom, Paťom, Mikim a Julkou. Julka bola členkou tímu ako dobrovoľníčka. Ivan, žiaľ, na poslednú chvíľu svoju účasť na rozhovore musel zrušiť kvôli pracovným povinnostiam.

Čo to teda znamená natočiť takýto film, prebehnúť v krátkom čase takú enormnú vzdialenosť a v neposlednom rade, ako podporiť takýto tím? O tom sa dozviete v našom podcaste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X