jún, 2019

06jun17:00DoporučujemeStefanik Fest 2019Bežecký festival pre všetkých nadšencov behu17:00 Eurovea, Socha Milana Rastislava Štefánika, BratislavaTyp podujatia:Festival (bežecký, horský)Štát:Slovenská republika

Informácie o podujatí

Nájdi doma staré bežecké tenisky a vytiahni z nich šnúrku, a kľudne aj obe. Že na čo? Na vstupné, lebo šnúrka je Tvojou vstupenkou na Stefanik Fest – super festival pre bežeckú ale aj nebežeckú verejnosť. Tú druhú daj frajerke, frajerovi, mame či tatovi, kamoške alebo kamošovi. Lebo prísť sa oplatí. Budú parádne filmy, briefing trate Stefanik Trail, aký si ešte nezažil, verejné nahrávanie podcastu Štartovacia čiara s chalanmi čo prebehli Cestu hrdinov SNP a ešte to aj skvele nafilmovali. Pokrstíme novú knihu o bežcoch, túto si potom aj s podpisom autorky môžeš zakúpiť. A aby sme nezabudli, tou šnúrkou čo prinesieš, budeme tú knihu krstiť – nezabudni ju naisto priniesť!

Čas

6. jún 2019 (Štvrtok), 17:00

Miesto konania

Eurovea, Socha Milana Rastislava Štefánika, Bratislava

Program

17:00 – Otvorenie festivalu Stefanik Fest 2019
Miloš a Mišo, hlasy podcastu Štartovacia čiara Vás osobne privítajú spoločne s Martinom Urbaníkom, otcom Stefanik Trail.


17:15 – Premietanie filmu: The World’s Oldest Endurance Race | Western States 100
Western States 100, to je ultra trailová legenda. Sen mnohých bežcov, výzva o dĺžke 100 míľ, hory a vyhne letnej Kalifornie. Film mapuje prvú účasť Floriana Neuschwandera a nech je pre Vás ochutnávkou toho, čo výzva Western States 100 predstavuje.


17:35 – Interaktívny briefing trate Stefanik trailTakýto briefing trate ste ešte nezažili, nenechajte si ho ujsť. Marian Kamendy už Stefanik Trail bežal niekoľkokrát a pred briefingom si trasu opäť prebehne. Bude teda najaktuálnejšie info z trate, fotky, vizualizácia na mape aj info o počasí. Ak sa teda chystáš bežať, určite príď, ale príď aj v prípade ak nebežíš. Na záver chystáme prekvapenie, najmä pre tých čo pozorne počúvali.


18:35 – Krst knihy Angeliky Kutišovej – „Beh Ťa Zmení“
Angelika Kutišová prichádza s novou knihou, táto je z nášho sveta, o behu a bežcoch. Na našom festivale prebehne jej krst, Angelika nám predstaví ako vznikala a po krste prebehne autogramiáda. Ak budete mať záujem, knihu si budete môcť aj zakúpiť.


18:55 – Premietanie filmu: Volanie diaľok
Cesta hrdinov SNP to je pojem, ktorý azda každý nadšenec prírody, turistiky či behu na Slovensku pozná. Trojica bežcov sa rozhodla zdolať 765 kilometrov v rozmedzí 7 až 9 dní. Ich príbeh kamerou zachytil Adam Lisý a my si ho spoločne pozrieme.


19:35 – Verejný podcast s tvorcami a protagonistami filmu Volanie diaľok
Po premietaní filmu sa porozprávame s chalanmi stojacimi za príbehom filmu Volanie diaľok. Pre nás to bude prvá skúsenosť s verejným nahrávaním podcastu Štartovacia čiara, príďte nás podporiť.


20:20 – Ako SHEruns zišli z cesty…na chodníčky Stefanik Trailu
Stefanik Trail je už z názvu trailový beh. Ale aj hobby bežec si ho môže vychutnať. Celý alebo v štafete. Dievčatá zo SHEruns nám prídu povedať svoj príbeh, ako sa dostali ku trailu a samotnému Stefanik trail. Tak ako po minulé roky aj tento rok postavia na štart svoju štafetu.


20:35 – Premietanie filmu: Leadman – The Dave Mackey Story
Dave Mackey a jeho príbeh ukazuje silu človeka, ktorý dokáže prekonať aj ťažkú traumu. Dave v roku 2015 v horách utrpel ťažké zranenie. Výsledkom bola amputácia nohy. Ani toto však Davea nepoložilo a v tom, čo má najradšej – v behu – pokračuje ďalej.


21:00 – Predstavenie filmu Značkár STEFANIK TRAIL 140
Vilo Bendík sfilmoval príbeh Paliho Urbaníka, značkára Stefanik Trail, ktorý aj po sedemdesiatke dokazuje, že láska k horám a pohybu je silnou motiváciou v ktoromkoľvek veku. Pali a Vilo s nami osobne uvedú premiéru filmu.


21:15 – Premietanie filmu: Značkár STEFANIK TRAIL 140 (PREMIÉRA)
Pali Urbaník je už neodmysliteľne spätý so Stefanik Trail. Možno ho mnohí z Vás ani nepoznajú, ale robí pre Vás mnoho. Celú trasu Stefanik Trail rok po roku usilovne a svedomito značí, aby sme sa v spleti chodníkov Malých Karpát nestratili. Príďte sa pozrieť na premiéru filmu o Palim značkárovi a snáď nájdete silu a motiváciu na veľké veci aj u seba.


21:50 – Ukončenie festivalu Stefanik Fest 2019
Ak s nami vydržíte až do konca, je to pre nás signál, že aktivita má zmysel. A to je tá najsilnejšia motivácia pre nás, aby sme sa stretli aj o rok, múdrejší a silnejší. Pre vás!

Hostia

Festivalom Stefanik Fest Vás budú sprevádzať Miloš a Mišo, ktorí stoja za projektom bežeckého podcastu Štartovacia čiara.

Naši hostia:
Martin Urbaník – bežec, zakladateľ a organizátor Stefanik Trail
Marian Kamendy – skvelý ultra bežec, viacnásobný finisher Stefanik Trail, UTMB, Lavaredo Ultra Trailu a mnohých ďalších podujatí
Angelika Kutišová a jej hostia – autorka a protagonisti jej novej knihy, ktorú budeme na festivale krstiť
Adam Lisý, Patrik Hrotek, Miki Kéri, Ivan Mudroň – chalani stojaci za filmom Volanie diaľok
Petra Pukalovičová a členky tímu SHEruns
Pavol Urbaník – legendárny značkár trasy Stefanik Trail, hlavný hrdina filmu „Pali značkár“
Viliam Bendík – filmár a bežec

Organizátor

URBAN SERVICES a Podcast Štartovacia čiarapodcast@startovaciaciara.sk, info@stefaniktrail.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X