máj, 2019

22may18:00Cross polmaratón Devínsky ríbezlák18:00 Športové centrum Dúbravka, ulica K Horánskej studni 29Typ podujatia:Trail/Horský behVzdialenosť:od 10,1km do 21,1kmŠtát:Slovenská republika

Devínsky ríbezlák

Informácie o podujatí

Cross polmaratón Devínsky ríbezlák je terénny beh organizovaný o.z. Turistický Klub Filozof z Bratislavy. Beh sa koná dva razy do roka – v máji a v novembri, čím poskytuje bežcom zážitok z behu v rôznych podmienkach a scenériách Devínskych Karpát. Najbližšie sa cross polmaratón Devínsky ríbezlák sa v roku 2019 bude konať v stredu 22. mája podvečer. Zároveň Vás pozývame aj na jesenný Cross polmaratón Devínsky ríbezlák, ktorý sa bude konať v sobotu 16. novembra 2019.

Čas

22. máj 2019 (Streda), 18:00

Miesto konania

Športové centrum Dúbravka, ulica K Horánskej studni 29

Informácie o trati

Parametre trasy: 21 km (dĺžka trasy) / +830 m (celkové stúpanie)

Trasa vedie s výnimkou jedného krátkeho úseku po značených turistických a cyklistických chodníkoch. Odporúčame si trasu prebehnúť vopred, resp. mať pri sebe hodinky (alebo iný prístroj) s GPS a nahraným GPX súborom, ktorý Vám pošleme v e-maili po prihlásení.

Povrch trasy je rôznorodý – väčšinou lesné chodníky, no aj kamenisté chodníky, skalnaté pasáže, štrk alebo asfalt.

Uličky starej Dúbravky, lesy pod Devínskou Kobylou, úzke a technické úseky traverzujúce nad riekou Moravou, fantastické výhľady na rieku tečúcu pod strmými južnými svahmi a na hrad Devín, ale aj na Hundsheimské kopce, zámok Schlosshof a roviny v Rakúsku, skúšku v podobe stúpania na Devínsku Kobylu, rýchly zbeh na Dúbravskú hlavicu a na koniec beh lesmi nad Dúbravkou a Karlovou Vsou… To všetko môžete zažiť na 21 km dlhej trase, ktorá preverí schopnosti každého bežca.

Štartovné a registrácia

Štartovné:
Polmaratón Devínsky ríbezlák je komunitné podujatie. Na štarte alebo v cieli budeme zbierať príspevky na akciu. Veríme, že našu snahu budete hodnotiť pozitívne a pomôžete nám pokryť náklady spojené s ňou. Na pokrytie nákladov je potrebný príspevok na 1 osobu minimálne vo výške 10 EUR.

Registrácia: Online registračný formulár

Kategórie

Muži, Ženy, (bez vekových kategórii)

Organizátor

Turistický Klub Filozofstrazovska50@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X