Martin Horniak

Náš prvý hosť v roku 2019, Martin Horniak, je športovec telom i duchom. Má za sebou mnoho projektov, zakladal internetový fitness magazín Biomag, organizoval prestížne crossfitové preteky Central Europe Throwdown, spoluzakladal Bodyworld, prvý internetový obchod s výživovými doplnkami pre športovcov.

S Martinom sme prešli jeho športovú cestu, ktorá sa odvíjala od bojových športov, cez fitness až k behu, v ktorom našiel Martin spôsob uplatnenia hybridného tréningu. Teda spojenia silového tréningu a behu.

Práve silový tréning je zložkou tréningu, ktorú mnohí bežci prehliadajú, nedoceňujú alebo sa jej i cielene úplne vyhýbajú. Aký je rozdiel medzi silovým športom a behom, či ultra behom? Čo si tieto športové disciplíny na opačnej strane „barikády“ môžu navzájom odovzdať? Ktoré partie by mal bežec posilňovať a akým spôsobom? O tomto a mnohom inom sme sa s Martinom porozprávali a veríme, že si opäť rozšírite svoje vedomosti, ktoré Vás posunú vpred.

Martin spojil svoje sily s ďalším Martinom – Urbaníkom (podcast s Martinom Urbaníkom nájdete TU), a pripravujú 40 bežcov na ich ceste zdolať 144 kilometrov dlhý Štefánik trail v programe Zaži Ultra.

Nech sa páči, Martin Horniak a naše rozprávanie o silovom tréningu pre bežcov.

www.ftr.sk – Hybridný tréning

www.bodyworld.sk – Internetový obchod s výživovými doplnkami pre športovcov

Martin Horniak – Instagram

Martin Horniak – Facebook

Complete Human Performance – Alex Viada

Comments (3)
  1. Další skvělý rozhovor. Dost mě inspiroval k zařazení i silového tréninku do mého běžeckého plánu.
    Všechny věci, o kterých jste se bavily opravdu dávaly smysl a uvědomila jsem si třeba to s tou sílou a vytrvalostním atletem, že skutečně sedí.
    Teď už jen do začátků najít někoho, kdo by mě provedl silovým tréninkem určeným pro běžce.
    Těším se na další díl, díky 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X