Belo Spišák je ďalšou dobre známou postavou slovenskej ultra scény. Jeho poznávacím znamením je samotný beh, organizácia podujatí, dobrovoľníčenie a dobročinné aktivity. Dozrel čas, aby sme mu konečne dopriali plnohodnotnú epizódu. A tak sme si s Marianom urobili výlet do Košíc, kde sme v príjemnej domáckej atmosfére Bela dôkladne vyspovedali, pretože tém na rozprávanie je s ním skutočne neúrekom.

Belo Spišák je bežec, ktorého vo voľnom čase stretnete napríklad na trailoch v okolí Košíc. Ale hojne sa vyskytuje prakticky kdekoľvek, kde práve dobrovoľníči, behá alebo realizuje niektorý zo svojich dobročinných projektov. Určite ho poznáte aj ako organizátora podujatia Východniarska 100 či Ultra Kras 55. Na privítanie nám upiekol chutnú roládu, my sme rozložili svoje podcastové náradie a rozhovor mohol začať.

Prešli sme si toho naozaj veľa, Belo Spišák so skromnosťou sebe vlastnou rozpovedal svoj príbeh bežca, aktivistu a organizátora. V rozhovore sa dozviete naozaj mnoho, ako a kde rád Belo beháva, ako sa dostal k ultra trailu, k organizácii podujatí a mnoho sme si povedali aj ku téme dobročinných aktivít. Z každého slova na nás prúdila človečina a skromnosť, veríme, že si rozhovor užijete minimálne tak ako my v Košiciach.

Ak by vás zaujímalo čokoľvek viac, pozrite si projekty, ktoré Belo Spišák organizuje, napríklad Východniarska 100 či Ultra Kras 55. Obrazový materál nájdete aj na jeho Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X