Timotej Šály je zástupcom mladej generácie bežcov na ultra trailových chodníčkoch. S behom začal relatívne neskoro, bez väčšej športovej histórie počas dospievania. Jeho meno sa začalo v trailových rebríčkoch objavovať v roku 2019 a to rovno na zaujímavých priečkach. Timotej v tomto trende pokračuje ďalej a dá sa povedať, že kde sa ukáže, tam žne úspech.

Meno Timotej Šály sa už stalo pojmom na mnohých podujatiach na Slovensku a svoju významnú stopu už zanechal aj na podujatí Pirin Ultra v Bulharsku. Ako správny stredoslovák miluje najmä Nízke Tatry a tie sú v rámci trail komunity známe najmä prostredníctvom podujatia Nízkotatranská stíhačka, ktorú má Timotej v mimoriadnej obľube. Okrem trailu sa však ukázal aj na polmaratónskej i maratónskej trati a na dlhšej z týchto vzdialeností sa tiež rozhodne nestratil. Na jar v roku 2023 si v Bratislave svoje osobné maximum vylepšil na úctyhodný čas s hodnotou 2:45:12.

Pre slovenský ultra trail je Timotej Šály rozhodne veľkým prínosom a veríme, že so svojim talentom nás rozhodne ešte má čím prekvapiť. Budeme mu držať v jeho bežeckej kariére palce a vy si v kľude vychutnajte náš príjemný rozhovor, v ktorom sa o ňom dozviete oveľa viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X