Rodák z Brezna, Peter Fraňo, sa na scéne už pohybuje nejaký ten čas. V roku 2022 však dokonale zaskočil na prestížnom CCC v rámci UTMB celý trailový svet, keď sa v nabitej konkurencii umiestnil na vynikajúcom 5. mieste. Mal už síce za sebou toho dosť, veď v aj v samotnom Chamonix sa umiestnil aj v minulosti na polovičnej trate OCC vysoko, ale… odkiaľ sa vzal tento talent?

Peter Fraňo je skromný chalan, ktorého šport sprevádza od detstva. Vzťah ku športu mu vštepovali v rodine, takže kontakt s prírodou a pohybom v nej je u neho prirodzený. Začínal s futbalom, až skončil pri behu a nie prekvapivo aj skialpinizme, na ktorý má taktiež vo svojom domove výborné podmienky. Okrem aktívnej činnosti sa športu venuje aj v rámci svojho štúdia, a už vo svojom mladom veku ponúka záujemcom aj svoje cenné tréningové rady.

Táto epizóda nemá za cieľ hľadať senzáciu v niektorom zo skvelých počinov, ostatne, píšuc tieto riadky si uvedomujeme, že aj samotnému 5. miestu na CCC sme nevenovali extra veľa času. Asi to bolo prirodzené, keďže nás Peter Fraňo kľudným tempom previedol mnohými svojimi zážitkami, skúsenosťami a poznatkami. Vychutnajte si ich spolu s nami a užite si príjemne plynúci rozhovor. Určite je dostatočne inšpiratívny a veríme, že mnohým z vás odkryje nové obzory, alebo vás utvrdí v tom, čo robíte a máte to radi.

Užitočné odkazy: Peter Fraňo – web | Peter Fraňo – Instagram profil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X