V komunite veľmi dobre známy ako Bresťo, civilným menom Peter Brestovanský. Kto ho pozná vie, že na jeho konte je mnoho dobrodružstiev, ktorých parametre neznalému dokonale zastavia dych. O mnohých z týchto jeho huncútstiev sme sa s nim porozprávali za našimi mikrofónmi. Dlho sme sa na tento rozhovor tešili a oplatilo sa. Niesol sa v krásnej harmónii a nefalšovanej radosti z toho, čomu sa radi venujeme. Pohybu v prírode a horách s našimi priateľmi.

Hlavným motívom našej diskusie mal byť a samozrejme aj bol tohtoročný rýchlopresun po Korzickej GR 20ke. Viete taká normálka, ktorá sa chodí zvyčajne 2 týždne, tak to sa do batôžku Bresťovi zmestilo na niečo viac ako 4 dni. Nie je to samozrejme dielko nejakého rýchlokvasu, sú za tým roky skúseností a samozrejme driny na vlastných hnátoch. Apropo, Peter Brestovanský už u nás jeden rozhovor nahrával ako člen tímu, ktorý sa popasoval s Rudnou magistrálou.

Kým sme sa dopracovali ku samotnej GR20, zastavili sme sa v rozhovore kde kade. Od počiatku Bresťových bežeckých krokov ako filtra korporátneho smogu, cez Štefánik Trail či PTL peklo v rámci UTMB. Veríme, že sme namixovali šialene silný vývar, plný driny a potu, ale najmä nazmazateľných dobrodružstiev vrytých do pamäte. Ak vo vás drieme duch dobrodruha, toto je tá epizóda, ktorá zasýti dokonale. Meno Peter Brestovanský a jeho príbeh sú toho silnou zárukou.

Peter Brestovanský – Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X