Marian Kamendy je pre našich poslucháčov dôverne známy. V bežeckej komunite sa pohybuje už nejaký ten rok a má za sebou účasť na mnohých ultra trailových podujatiach. V našom podcaste sa v tejto epizóde objavuje po tretí krát. Sám síce hovorí, že ako hosť je to naposledy, ale… Jeden nikdy nevie.

Dôvod, prečo sa Marian presunul zo stoličky moderátora na stoličku pre hosťa je prozaický, má za sebou krásne podujatie. Ako už napovedá titulok, Marian Kamendy si v závere júna bol zabehnúť v Kalifornii legendárny Western States Endurance Run. A to už je niečo hodné samostatnej epizódy. Na Western States sa našinec nedostane len tak, ostatne, Marian bol len druhým Slovákom, ktorému sa táto možnosť naskytla. Okrem toho touto epizódou plynulo nadväzujeme na náš počin v úvode tohoto roku, kedy sme nahrali epizódu s bývalým dlhoročným riaditeľom Western States, s Johnon Medingerom.

V rozhovore sme sa dostali ku mnohým témam. Prešli sme si cez vôbec prvé úvahy nad účasťou, cez úspešný los, problémy s organizáciou počas pandémie, zdravotné problémy v príprave… až po samotný štart a priebeh preteku. Úprimne, ako moderátor som si rozohovor dokonale užil, miestami som mal pocit, že som niekde pri trati a povzbudzujem bežcov ako člen úžasnej komunity, ktorá tvorí neoddeliteľnú súčasť Western States. Veríme, že aj vás tento rozhovor naplno pohltí a možno je medzi vami ďalší adept na účasť v budúcich rokoch!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X