Patrik Milata sa na bežeckej scéne objavuje už dlhšiu dobu. Svoju kariéru po definitívnom odchode z futbalových trávnikov v úvode zasvätil prekážkovým OCR behom. Zúčastnil sa mnohých podujatí a zainteresovanú verejnosť potešil mnohými úspešnými vystúpeniami na Slovensku ale i v zahraničí.

Po zranení na majstrovstvách Spartan Ultra na Islande však jeho bežecká kariéra nabrala nový rozmer. Znenazdajky sa začal objavovať na prvých ultra trailových podujatiach a to takpovediac ako strela z jasného neba. Prišiel, zabehol a zvíťazil. Často rovno v traťovom rekorde, ako napríklad v roku 2019 na Ponitrianskej stovke, kde vypálil pomyslený rybník mnohým, ktorí si brúsili zuby na víťazstvo.

Za jeho úspechmi stojí pevná vôľa a svedomitý tvrdý tréning. Patrik Milata sa snaží tak ako v samotných pretekoch vložiť maximum aj do tréningu. O tom, ako vyzerala jeho cesta od Spartan Race až po ultra, vrátane jeho tréningových metód sme sa ešte stále na diaľku cez online porozprávali v zaujímavej diskusii, ktorá opäť rozhodne stojí za vypočutie.

Ako hovorí Patrik, beh je kamarát a treba ho tak brať. No a v tréningu netreba brať veci na ľahkú mieru, nakoľko každé poľavenie môže v dôležitých chvíľach na trati v súťaži chýbať. Nech je i tento príbeh pre Vás tou správnou dávkou motivácie do tréningu!

Patrik Milata – Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X