Mikuláš Dzurinda je verejnosti veľmi dobre známy, veď okrem mnohých iných pozícií po 8 rokov viedol Slovenskú republiku ako predseda vlády. Pozornému pozorovateľovi však určite neušlo, že bývalý premiér je i nadšeným sportovcom, najmä bežcom. I preto sme sa nesmierne potešili, že prijal naše pozvanie a v príjemnej diskusii sme sa pozhovárali o jeho vzťahu k behu.

Ak spomenieme meno Mikuláš Dzurinda v súvislosti s behom, je neodmysliteľne spojené s košickým Medzinárodným maratónom mieru (a môžete ho nájsť i na titulnej fotografii od Jara Baláža, z MMM v roku 1984). Ostatne, je členom Diamantového klubu tohoto podujatia, kde podmienkou pre zaradenie nie je postavenie, sláva, peniaze či aktuálna popularita na sociálnej sieti. Toto členstvo si treba odmakať na maratónskej trati v Košiciach a ukončiť ju úspešne aspoň 25 krát. Mikuláš Dzurinda má dnes na konte 28 finišov a rozhodne nekončí, lebo prvá októbrová nedeľa v Košiciach je pre neho sviatkom viacerých rozmerov.

Okrem maratónu v Košiciach má na konte i niekoľko ďalších, a to i vo svete. Napríklad v Londýne či New Yorku a to v nešťastnom roku 2001, kedy došlo k útoku na Svetové obchodné centrum. Každopádne, ako dokáže vrcholový politik a premiér skĺbiť výkon svojej funkcie s veľmi solídnymi výsledkami na maratónskej trati? Na jednej strane je to nápor na kalendár, na strane druhej jasná preferencia s vedomím, prečo je beh nevyhnutnou súčasťou dennej rutiny. A okrem toho, samozrejme, že v rámci pracovných ciest može beh priniesť rôzne zaujímavé interakcie a stretnutia, či prelomiť povestné ľady v úvode diskusie. Apropo, ak si dokázal nájsť čas na behanie tak zaneprázdnený človek ako premiér, dokážeme to stále aj my, však? A nájdeme si skulinku, lebo byť „busy“ je síce moderné, ale nie je to kliatba neprekonateľná.

Nech je pre vás priatelia tento rozhovor ďalšou dávkou motivácie od nás a samozrejme od nášho hosťa. Nájde v ňom momenty na zamyslenie či zastavenie sa, inšpiráciu i príjemné momenty a zážitky. A ciele? No predsa bedňa v Košiciach, lebo apetít po víťazstve Mikulášovi Dzurindovi ako správnemu športovcovi rozhodne nechýba. My mu určite zo Štartovacej čiary budeme držať palce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X