Veronika Vadovičová je aktuálna slovenská líderka v rebríčku ultrabežcov podľa Performance rankingu ITRA (International Trail Running Association). No i napriek tomu, je pre väčšinu bežcov skôr neznámou postavou slovenského trailového behu. Je to v podstate prirodzené, keďže Veronika už 8 rokov žije v juhovýchodnej Ázii a až tam začala s behom.

Prvé vážnejšie kontakty so športom mala Veronika už na Slovensku, ako hráčka hádzanej. Následne ju však štúdium priviedlo až do Šanghaja, kde okolo roku 2016 začala prvé vážnejšie kroky smerom k behu. Najskôr prostredníctvom triatlonu, neskôr i na trailoch. Dnes už žije v Hong Kongu a dá sa povedať, že na čo v traile a ultra traile až do vypuknutia korony siahla, to je vyšlo, ak to už nebolo víťazstvo, minimálne bedňa sa jej vždy ušla.

Posledným jej väčším úspechom v januári roku 2020 bolo skvelé druhé miesto v ženskej kategórii (12. miesto v celkovom poradí) na prestížnom podujatí svetovej série – Hong Kong 100. Ktovie, kam by ju jej skvelá forma doviedla na podujatiach mimo Ázie, plánovaná bola aj účasť na UTMB v rámci trate CCC. Vyššia moc však zasiahla svet mocnejšei než by ktokoľvek chcel a tak aktuálne ako všetci ostatní nútene s pretekmi pauzuje a čaká na reštart. Tak uvidíme, postaví sa na štart CCC v tomto roku? Dúfajme, že áno.

S našimi hosťami už sme boli virtuálne na mnohých miestach. V Kanade, na severozápade USA, v Spojenom kráľovstve. Veronika Vadovičová nás v tejto epizóde previedla svetom behu v juhovýchodnej Ázii a rozhodne to bolo zaujímavé rozprávanie. Od mentality, cez kultúru, paralely na iné ázijské kultúry, či pohľad na stoly občerstvovačiek na ázijských pretekoch. Apropo, ak by Vás zaujímalo viac, Veronika založila a stále pracuje na platforme Asia Trail Girls, tak i cez tento obsah si môžete vychutnať atmosféru behu v Ázii.

Verme spoločne, že situácia sa ukľudní a Veroniku privítame i na trailoch v Európe a samozrejme aj na Slovensku. Uvidíme, ktorému usporiadateľovi sa podarí uloviť jej „skalp“. Nech je to už ktorýkoľvek, radi ju samozrejme privítame na domácich tratiach – s chlebom a šmalcom. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X