Toto je slovenská, teda dabovaná verzia originálnej epizódy v anglickom jazyku 34 – Jason Koop – On coaching, ultrarunning scene and training approach.

Nahrávanie tejto epizódy bolo pre nás úplne novým dobrodružstvom. V prvom rade, našim hosťom bol prominentný ultra bežecký tréner Jason Koop. Okrem toho, nahrávali sme samozrejme online na diaľku a v anglickom jazyku. Sme síce s Milošom staré korporátne krysy, zvyknutí na komunikáciu online v anglickom jazyku, ale toto bola stále výzva.

Jason Koop pôsobí ako hlavný tréner pre ultra bežcov v CTS – Carmichael Training Systems. Vo svojej bohatej kariére počas takmer 20 rokov spolupracoval s bežcami ako napríklad Kaci Lickteig, Mike Foote, Timothy Olson, Dakota Jones, a mnohými ďalšími. Sám je aj aktívnym bežcom a na svojom konte má napríklad Badwater 135, Hardrock 100, Leadville Trail 100, Tor des Géants, Wasatch 100, Bear 100 a Western States 100.

Našinec na slovensku môže poznať jeho prácu prostredníctvom knihy Základy ultramaratonského tréninku: Jak trénovat chytřeji, závodit rychleji a maximalizovat ultramaratonský výkon (z originálu Training Essentials for Ultrarunning: How to Train Smarter, Race Faster, and Maximize Your Ultramarathon Performance). Tí hladnejší po ultra bežeckom obsahu možno poznajú aj jeho zaujímavý podcast KoopCast.

Snažili sme sa z Jasona vytiahnuť maximum toho, čo bolo možné v rámci jeden a pol hodiny stihnúť. Rozprávali sme sa o tom, ako to vyzerá na medzinárodnej scéne, ako sa spolupracuje s elitnými ultra bežcami, či uvidíme ultra disciplíny na Olympijských hrách, ako to bude asi vyzerať s dopingom v ultra behu. Kládli sme naše vlastné otázky, ale nechali sme sa niekoľkými inšpirovať aj od našich poslucháčov v rámci prieskumu. S tak fundovaným trénerom by sme mohli v rozhovore zotrvať dlhé a dlhé hodiny. Ale ak vás zaujíma čokoľvek viac, prečítajte si jeho knihu, vypočujte podcast alebo sa staňte zverencom niektorého z trénerov v rámci spoločnosti CTS, kde Jason Koop šéfuje ultra behu. A je úplne jedno, či ste eliťák, zrelý a skúsený bežec, alebo úplný začiatočník.

Článok Jasona Koopa o dopingu: The State and Future of Anti-Doping in Ultrarunning

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X