Aj v tejto epizóde sme podcastovali na diaľku cez Atlantický oceán. Z kanadského Calgary s nami debatoval Majo Srník a bola to diskusia vskutku výživná. Majo má skúseností a zážitkov na rozdávanie, hovoria za neho skvelé výkony a to nielen bežecké, pri tom všetkom si neochvejne stojí za svojimi názormi.

V tejto epizóde sa dozviete o počiatkoch Majovej bežeckej kariéry, o jeho pohľade na DNF, teda nedokončenie pretekov, dotkneme sa i citlivej témy barefoot či karbon výstuže v „kozmických“ teniskách. Významný priestor je vyhradený pohľadu na najzaujímavejšie preteky, ktoré Majo absolvoval, akým výzvam čelil a ako sa s nimi vysporiadal.

Každopádne, veľmi zaujímavú ultra kariéru narušilo zranenie, zlomenina členka, ktoré si však Majo neprivodil pri športe, ako by sa pri jeho extrémnych výkonoch mohlo zdať. Prišlo medzi dvomi účasťami na UTMB, ktoré sme si porovnali. Apropo, UTMB v roku 2018 bolo posledným podujatím, kde sa Majo predstavil.

Zranenie ovplyvnilo jeho ďalšie športovanie, presedlal na skialp, bicykel ale chuť pobehnúť určite neustúpila. Tento rozhovor naozaj srší pozitívnou energiou, triezvym pohľadom na svet, extrémom a skvelými zážitkami. Veríme, že si ho užijete rovnako ako my pri jeho nahrávaní.

Instagram – Majo Srník
Facebook – Majo Srník

Comments (1)
  1. Ďakujem za tento podcast. A teda špecificky za tento diel. Veci, čo mi chodili hlavou a či už som v nich mal jasno alebo nie, no bolo ťažké ich sformulovať. Majo sa s tým nebaví, na šupu povie ako to. Fakt veľmi pekne sformuloval, čo chcel povedať, čo by mali mnohí pochopiť. ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X