Mária Friedmannová je Slovenka, ktorá už viac ako 10 rokov žije v USA. Ozvala sa nám ako poslucháčka cez Instagram a my sme sa rozhodli, že jej príbeh nahráme ako epizódu nášho podcastu. Nie je celebritou, nedosahuje rekordné časy, ale je jednou z nás, bežcov a vo svojom rozprávaní šíri mnoho pozitívnej energie, ktorá je v týchto dňoch nesmierne dôležitá.

Vonku už mesiace zúri korona vírus, organizátori rušia preteky, športovci menia svoje plány a aj spôsob prípravy. V rozprávaní Majky nájdeme každý niečo pre seba. Dozviete sa aj to, ako korona kríza postihla bežcov a organizátorov v USA. Aj Majka mala svoje plány, Bostonský maratón, nástup na PCT trail. Ako ju ovplyvnili aktuálne udalosti?

Ťažiskom diskusie je však rozprávanie o bežeckej komunite v USA, o krásach hôr a trailoch v okolí mesta Seattle na severozápadnom pobreží USA. Porozprávali sme sa aj o trailovom behaní a skúsenostiach Majky z ďalších lákavých miest v USA, Grand Canyon, Bryce Canyon, Yosemity či Aljaška. Tak si poďte v tejto epizóde trochu zasnívať, možno to niekoho zlomí aj na návštevu, keď sa nám veci vo svete dajú do poriadku. Na výlet, bežecké podujatie či na niektorý z bežeckých kempov, lebo aj o týchto sme sa porozprávali.

Instagram profil – Mária Friedmannová

Comments (1)
  1. Parádny rozhovor. Musím oceniť aj vás chlapi, že ste docenili, že máte hosťa, ktorý má čo povedať a vie to povedať a celé to bol viac monológ ako dialóg. Ale nemyslím to vôbec zle, Maja vedela fakt zaujať a bolo super, že chcela rozprávať. Veľmi inšpiratívne a len sa mi potvrdilo to, ako som ultra trailovú komunitu v USA vnímal z YouTube a iných zdrojov – kde je fakt vidieť, keď sa o to trochu viac zaujímate a followujete zopár bežcov, že je to veľmi otvorená, priateľská a hlavne prepojená komunita. Tú ich náturu im môžeme len a len závidieť.
    Je to poznať z YouTube videí (filmov) od Billy Yang Films alebo vo videách The Ginger Runner, ktoréha Majka viackrát spomenula. Ak ho náhodou niekto nepozná, mal by to zmeniť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X