Do posledného podcastu v roku 2019 k nám prišla Katarína Grichová z lesoochranárskeho združenia VLK. Poviete si, že čo má združenie VLK spoločné s behom. Priamo naozaj nič, no ich snahou je chrániť to, čo snáď miluje každý jeden trailový bežec – les. A aby sa nezabudlo, samozrejme, že do reči prišli aj lesné zvery ako medvede či vlci.

S Katkou sme sa porozprávali, v akom stave sú naše lesy, ako sa znižuje ich skutočná výmera oproti tej deklarovanej na papieri. Dozvedeli sme sa trochu viac, ako funguje ochrana lesa na Slovensku, v krajine výnimiek. V krajine, kde je v Národnom parku prečinom ak turista vybočí z turistického chodníka, ale motorové píly a traktory v ňom produkujú mesačnú krajinu.

Samozrejme dozviete sa aj o aktivitách VLKa, o súkromných rezerváciach, ich programe GAIA, aktivite Kúp si svoj strom alebo o aktuálnej petícii, aby sa na 10% územia Slovenskej republiky nerobilo s lesmi nič.

Ak Vás problematika lesa a jeho ochrany zaujíma, Katarína Grichová nás témou previedla jasne a zrozumiteľne. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, alebo niektorú z aktivít podporiť, info nájdete na týchto odkazoch.

Facebook Katarína Grichová
www.wolf.sk
www.vsetkoprenic.sk
Facebook VLK
Instagram VLK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X