Podcast Štartovacia čiara

Druhú epizódu nášho podcastu sme poňali ako osvetovú. Keďže podcast v našich končinách ani zďaleka nedosiahol svoje možnosti z pohľadu rozšírenia či počúvanosti,  dali sme si za cieľ prispieť ku pozitívnej zmene.

S Milošom, sme sa teda porozprávali o vzniku podcastu a jeho odlišnosti od iných médií. Prešli sme si aj to, aký cieľ chceme naplniť s našim vlastným podcastom Štartovacia čiara. Pokúsili sme sa popísať situácie, kedy a kde je priestor na vypočutie si podcastu a niekoľko našich najobľúbenejších sme aj doporučili.

Pomerne veľký priestor v tejto epizóde venujeme aj tomu, ako si človek neznalý v problematike dokáže taký podcast vôbec vypočuť. Prešli sme si kľúčové platformy, pre iPhone a Android sme popísali natívne možnosti a niekoľko zaujímavých aplikácií. Ku týmto sme sa snažili priblížiť, ako ich používať a ktoré funkcie sú vhodné na využitie s cieľom naplnenia komfortu pri počúvaní.

Tak snáď naša misia má zmysel a prispejeme k úspechu podcastu na Slovensku a v Čechách. Príjemné počúvanie!

Zaujímavé aplikácie, spomenuté v podcaste

iPhone: natívna aplikácia Podcasty a aplikácia Overcast

Android: Podcast Republic, Castbox, Podcast Addict

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X