Rastislav Petrila je fyzioterapeut s bohatými skúsenosťami. V našom podcaste sme sa snažili priblížiť poslucháčovi, čo vlastne je náplňou práce fyzioterapeuta. Kde a ako vie pomôcť, alebo, kde od neho pomoc neočakávať.

Intenzívne sme sa krútili aj okolo bežeckých tém, či už zranení alebo bežeckej techniky. Až po nejakej dobe nám počas diskusie svitlo a pochopili sme aj my. Úlohou, či cieľom fyzioterapie nie je dať ultimátnu odpoveď na každé jedno zranenie, či vysloviť jednoznačný záver, ako dopadať na chodidlo počas behu.

Prínosom fyzioterapeuta je, že Vám podľa Vami zvoleného bežeckého štýlu vie nastaviť cviky, ktorých úlohou je zvládnuť tento štýl k dokonalosti. Alebo bez zranenia. No a na druhej strane, ak aj k nejakému zraneniu spejete, alebo ste už dospeli, fyzioterapeut vie poradiť, ako s ním zabojovať, alebo ešte lepšie, ako mu predísť.

Tak, snáď sa nám podarilo priniesť každému z bežcov, ktorí nás počúvajú obsah, ktorý ich posunie ďalej. Načúvajte pozorne, rozhodne je tu dosť zaujímavostí, ktoré Vás posunú vpred priatelia.

A ak by ste chceli k Rasťovi Petrilovi zájsť i osobne, jeho prax nájdete tu: www.vitalrehab.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X