Obmedzenia pohybu a združovania spôsobené pandémiou coronavírusu uplatňujú v takej či onakej mierke všetky krajiny na svete. Odhady, koľko bude tento stav trvať, sa líšia, ale všetci vieme, že to nebude týžde ani dva.

Organizátori behov sú vo veľmi ťažkej pozícii. Marcové a aprílové termíny sú do jedného zrušené (Kysuckú stovku a Transgrancanariu to minulo o chlp), májové sa pomaly rušia a tie júnové s veľkou medzinárodnou účasťou takisto. Držme si teda navzájom palce, nech to prehrmí čo najskôr a dodržiavajme pravidlá „social distancingu“. Pre nás lesných duchov je to asi ľahšie ako pre tých cestných, čo do seba narážajú na hrádzi, ale to neznamená, že máme poľaviť v disciplíne

Mnohým z nás to narušilo tréningové a dovolenkové plány, ale buďme skromní. Naše kopce sú krásne (a aj opustené, ak ideme dostatočne ďaleko) a tých pár medailí, ktoré tento rok nedostaneme, nestoja za to, aby sme nakazili seba alebo svojich blízkych.

Aby ste sa vyznali v tom, ako sa vlastne všetky tie podujatia posúvajú a rušia, pripravili sme pre vás tento prehľad. Výber behov je čiste osobný, snažili sme sa pridať všetky behy, o ktorých vieme, že sú medzi slovenskými ultrapacošmi populárne. Ak vám tam nejaký chýba, alebo viete o nejakej zmene, ktorú sme nezachytili, ozvite sa nám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X