Profile Picture
Prostredníctvom podcastu Štartovacia čiara Vám Miloš a Michal prinášajú inšpiratívne príbehy, aby Vás motivovali k dosiahnutiu Vašich cieľov.

6 – Marian Kamendy – Cesta za skvelými časmi na ceste i v teréne

Marian Kamendy, známy aj ako Luigi, alebo Ultra Luigi je bežec, ktorého príbeh začal pomerne neskoro. Po futbale v mladosti prišla 18 rokov trvajúca pauza, aby následne náhodou, v rámci silvestrovskej stávky našiel svoju cestu bežca. Prvotný kontakt s behom bol na ceste, nasledovali behy ako Národný beh Devín – Bratislava, polmaratóny v Bratislave či Košiciach.

U Mariana však láska k behu, ťah za zlepšovaním sa a metodický prístup vyústili do toho, že sa posunul k maratónu a následne i k ultra trailu. Na konte má mnoho zaujímavých behov a výsledkov, napríklad jeho najlepší maratónsky čas na úrovni 2:55 už na amatérskej úrovni stojí naozaj za to.

Mimo cesty Marian prebehol zvučné trasy, napríklad Štefánik Trail, Lavaredo Ultra Trail, Swiss Alpine Irontrail, Transgrancanaria či tri úspešné finiše na Ultra Trail du Mont Blanc, kde v roku 2018 dobehol v čase 29:03:35 na celkovom 96 mieste!

Ak Vás zaujíma Marianov príbeh, ako trénuje, ako dokáže skĺbiť prácu a súkromný život s náročným tréningom, či ako sa stravuje, vypočujte si náš podcast.

Zdroje z podcastu:

Ultra Luigi – Instagram

Dr. Phil Maffetone – Low Carb High Fat diéta, ktorou sa Marian riadi

Salamander Trail Camp – kemp, kde Marian pôsobí ako tréner

Umiestnenie Slovákov na UTMB

Marianove obľúbené tenisky do terénu 🙂

Sportdiag – testovanie výkonnosti

avatar
Marian Kamendy
Neúnavný bežec s prepracovaným prístupom a skvelými časmi na behoch na ceste i v teréne.
Sponzor podcastu

Zapojte sa do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Name

E-Mail

Website

Príspevok do diskusie

6 – Marian Kamendy – Cesta za skvelými časmi na ceste i v teréne

X